11947/​44 Sølvtøjsskab af nødde- og rodtræ, udskåret med pilastre og mæanderbort. Front med to døre, bag hvilke rum og små skuffer. 19. årh.s sidste halvdel. H. 175.

Be­skriv­el­se

Sølvtøjsskab af nødde- og rodtræ, udskåret med pilastre og mæanderbort. Front med to døre, bag hvilke rum og små skuffer. Forneden tre større skuffer, 19. årh.s sidste halvdel. H. 175. B. 95. D. 47.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag