11947/44
Sølvtøjsskab af nødde- og rodtræ, udskåret med pilastre og mæanderbort. Front med to døre, bag hvilke rum og små skuffer. Forneden tre større skuffer, 19. årh.s sidste halvdel. H. 175. B. 95. D. 47.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019
Vurdering
Hammerslag