1701/​50

Louis XVI armstol og stol af hvidmalet træ med forgyldte skæringer. Ca. 1780. (2)

Restaureret. Nyere bemaling. Forstærkninger.

Ældre malerier og møbler, 2. januar 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

700 DKK

15 bud

(Autobud) 700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 400 DKK
400 DKK
(Autobud) 340 DKK
320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
260 DKK
250 DKK