2318/929
Johannes Foersom (f. 1947)
Peter Hiort-Lorenzen (f. 1943)
“Rotor”. To-personers sofa med stel af forkromet metal og svingbart endestykke, betrukket med blå og gulligt møbelstof. Model EJ-800. Udført hos Erik Jørgensen. L. 130.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 2. maj 2023
Vurdering
Hammerslag
15 bud