2040/​86

Flamsk Aubusson Verdure tapet/ gobelin fragment, broderet med fugle i landskab i baggrunden slot. 18. årh. 204×229.

Reparationer. Hårdt slidt. Beskåret. Defekter.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK