2040/1105
Diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.20 ct. Front ca. 29×31 mm. Vægt ca. 36,5 g. H. ca. 35 mm. Str. ca. 55.
Stemplet Io Sì
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 30. september 2020
Vurdering
Hammerslag