1738/​1640

Fire tulipanglas, kegleformet i farverne mangan, grøn, to blå, det ene med rester af bort. Holmegaard 19. årh. H. 10–10,5 cm. (4)

Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samling.

Fremstår med alders- og brugsslitage, en med afslag på bund.

Varia (udskudt), 28. september 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK