2438/​797

Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)

“Halvaber”. Sign. Scherfig 1972, 235/280. Litografi i farver. Lysmål 51×35.

Litteratur: Lamberth, gengivet s. 35.

Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Mindre misfarvning.

Moderne kunst og design, 17. september 2024

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

32 bud

1062196 22.000 DKK
807992 21.000 DKK
967746 20.000 DKK
807992 (Autobud) 19.500 DKK
967746 19.500 DKK
807992 19.000 DKK
967746 18.500 DKK
807992 (Autobud) 18.000 DKK
967746 17.500 DKK
807992 (Autobud) 17.000 DKK
967746 17.000 DKK
807992 16.500 DKK
1165401 (Autobud) 16.000 DKK
807992 15.500 DKK
1165401 15.000 DKK
807992 14.500 DKK
1165401 (Autobud) 14.000 DKK
246527 13.500 DKK
1165401 (Autobud) 13.000 DKK
246527 12.500 DKK
1165401 (Autobud) 12.000 DKK
246527 11.500 DKK
1165401 11.000 DKK
246527 10.500 DKK
1046510 (Autobud) 10.000 DKK
246527 10.000 DKK
1046510 (Autobud) 9.500 DKK
864295 9.000 DKK
1046510 (Autobud) 8.500 DKK
864295 8.000 DKK
1046510 7.500 DKK
864295 7.000 DKK