2436/322
Kinesisk censer af patineret bronze, hanke i form af elefanthoveder. Vægt ca. 365 g. Mærket. 20. årh. H. 4. Diam. 7.
Let irret. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag