2317/507
Altertavle. Usign. Olie på lærred. 45×33.
Litteratur: Troels Andersen: “Jens Adolf Jerichau”, København, 1983, gengivet på foto fra udstillingen på Den Frie 1916, side 165. Udstillet: Den Frie Udstillingsbygning, København, februar 1916.
Original.
Moderne kunst og design, 25. april 2023
Vurdering
Hammerslag