2109/276
Hesteskoformet fransk etagerebord med stel af sortmalet træ og plader af hvidbroget marmor. 19. årh.s slutning. H. 84. L. 84. D. 65.
Proveniens: Valdemars Slot på Tåsinge.
Begge marmorplader med brud. Bemalet stel med brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag