1951/696
Mobach, Holland
To flaskeformede stentøjsvaser. Dekoreret med hhv. brun og grøn glasur med grå elementer samt med rødbrun glasur med turkisblå elementer. Stemplet monogram. H. hhv. 9,5 og 11,8. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag