1951/​696

Mobach, Holland

To flaskeformede stentøjsvaser. Dekoreret med hhv. brun og grøn glasur med grå elementer samt med rødbrun glasur med turkisblå elementer. Stemplet monogram. H. hhv. 9,5 og 11,8. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 17. december 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK