2003/181
Peter Raadsig, tilskrevet (f. København 1806, d. sst. 1882)
Italienerinder henter vand ved en vandpost. Usigneret. Olie på malepap. 33×27.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud