Keith Haring (f. Kunztown, Pennsylvania 1958, d. New York 1990)
“From the story of Red and Blue”. Sign. i trykket K. Haring 90; certificeret med stempel på bagsiden fra The Keith Haring Estate, signeret Julia Gruen, Edition # 54/90 - XIII. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 55×41,5.
Moderne kunst og design, 14. april 2020