August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Parti fra Rom. Titusbuen med Colosseum i baggrunden. Sign. Aug. Fischer 1888. Olie på lærred. 48×58.
Mindre krakeleringer, enkelte mindre retoucheringer samt enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
14 bud