2142/​73

August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)

Parti fra Rom. Titusbuen med Colosseum i baggrunden. Sign. Aug. Fischer 1888. Olie på lærred. 48×58.

Mindre krakeleringer, enkelte mindre retoucheringer samt enkelte minimale afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK

14 bud

(Autobud) 13.000 DKK
13.000 DKK
(Autobud) 12.500 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 11.500 DKK
11.000 DKK
(Autobud) 10.500 DKK
10.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.000 DKK
(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK