1908/525
Svend Johansen (f. København 1890, d. Gentofte 1970)
Opstilling. Usign. Olie på plade. 50×64.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag