Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Fad af fajance, dekoreret med abstrakt mønster i blå nuancer. Stemplet signatur MA. I anledningen af Københavns Universitets 500 års jubilæum. Kgl. P. H. 3. Diam. 25.
Nogle få mindre overfladeridser.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
21 bud