1643/1627
Kaminur af forgyldt bronze og sort marmor, prydet med ung pige, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 51. B. 23. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul er defekt. Optræksnøgle medfølger.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
18 bud