2142/​694

Kähler

Gulvvase af lertøj dekoreret med stribet mønster i grøn, brunsort og sandfarvet glasur. Sign. HAK, Danmark. H. 51. Diam. ca. 32.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Munding med nogle glasurafslag. Øverste del af vasen med slibemærker i glasurens overflade ved et lille område.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

18 bud

9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK