2436/119
Et par svenske natskabe af hvidmalet træ, hver med skuffe og paneldør, plade af imiteret sten. Gustaviansk form, 20. årh. H. 82. B. 42. D. 40. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag