1307/1566
En samling diverse æsker og cigaretetuier bestående af bl.a. japansk messingæske graveret med vase og blomster, kinesisk cloisonné cigaretetui, dekoreret med drage, sølvæske dekoreret med lilla emalje, prydet med gemme. 20. årh. 4×5,5 cm. - 9×7 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Lilla emalje slidt og ødelagt.
Varia, 14. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
25 bud