1843/1511
Augustin Pajou, efter
Buste af patineret terracotta i form af Marie Antoinette opsat på marmorbase. 19. årh. H. 65 cm.
Større afslag på sløjfe. Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag