1727/2003
Damearmbåndsur af stål og guld. Model Oyster Perpetual Datejust, ref. 69173. Chronometer certificeret automatisk værk med dato. Guldfarvet skive med visere og timemarkører af guld. Rolex Jubilee lænke af stål og guld, ref. 62523D med ref. 468B endestykker. Omkreds ca. 20 cm. Urets diameter ca. 26 mm. 1987.
Servicekvittering dateret 29. august 2013 medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret er gangbart, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 5. juli 2017
Vurdering
Hammerslag
31 bud