2014/144
Buddhahoved af patineret bronze, monteret på sokkel af træ. Thailand. 19.-20. årh. H. inkl. sokkel 52.
Revner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud