2008/105
“Fontaine” bestik af sølv. O.V. Mogensen, Danmark 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 1657 g. (67)
Bestående af: 6 middagsgafler, 6 middagsknive, skaftlængde 11 cm, 2 middagsskeer, 12 frokostgafler, 10 frokostknive, skaftlængde 10 cm, 5 dessertskeer, 8 kagegafler, 12 kaffeskeer, 1 oplukker, 5 saltskeer.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud