Foto endnu ikke klar
883/212
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Klitparti med stærk blæst, Skagen. Sign. L. T. Olie på lærred. 93×116.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 27. november 2018
Vurdering
Hammerslag