2125/255
Lille vægspejl med ramme af sterlingsølv, drevet med blomster og bladværk. Mester L&W, Birmingham 1900. H. 36 cm. B. 23 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Gennemtæringer. Afslag på sølvet. Pletter bag spejlet.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag