1623/​847

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

“Relief”. Perberkværn af wengé med top af stentøj. Model 105a. Udført hos Nissen og Kronjyden. H. 12,2.

Litteratur: Kronjyden/Relief brochure ca. 1965.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. God stand. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 7. juni 2016

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag