2433/​839

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Kugleformet vase af patineret bronze, foroven med svungen dekoration, på cirkulært fodstykke. Stemplet monogram Just A, Denmark. Dessin B157. H. 18,3.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

13 bud

800608 8.000 DKK
148980 (Autobud) 7.500 DKK
800608 7.500 DKK
148980 7.000 DKK
800608 (Autobud) 6.500 DKK
148980 6.000 DKK
800608 (Autobud) 5.500 DKK
830865 5.000 DKK
800608 4.800 DKK
955727 4.600 DKK
800608 4.400 DKK
955727 4.200 DKK
800608 4.000 DKK