2433/839
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Kugleformet vase af patineret bronze, foroven med svungen dekoration, på cirkulært fodstykke. Stemplet monogram Just A, Denmark. Dessin B157. H. 18,3.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
800608 | ||
148980 (Autobud) | ||
800608 | ||
148980 | ||
800608 (Autobud) | ||
148980 | ||
800608 (Autobud) | ||
830865 | ||
800608 | ||
955727 | ||
800608 | ||
955727 | ||
800608 |