949/612
P. C. Skovgaard, tilskrevet. (f. Ringsted 1817, d. København 1875)
Parti med træstub i en skovbund. Usigneret. Olie på pap. 22×34.
Behov for let overfladerensning.
Malerier, 2. december 2009
Vurdering
Hammerslag