12147/111
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“FH 1788”. Et par armstole af bøg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med ternet møbelstof. Udført hos Fritz Hansen. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
28 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||