2444/​687

Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)

“Trinidad”. Seks stole med stel af matforkromet stål, gennembrudt sæde og ryg af sortlaseret ask. Model 3298. Formgivet 1993. Udført og mærket hos Fredericia Furniture, 2006. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?