2124/97
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879)
Fra bryggen ved en norsk skærgård. Sign. C. F. Sørensen. Olie på lærred monteret på lærred. 31×47.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 408, 1980 nr. 678.
Retoucheringer og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag