876/38
Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902)
Dansk orlogsskibe i Sundet nord for Kronborg. Sign. Carl Baagøe 1869. Olie på lærred. 50×80.
Malerier, 28. november 2017
Vurdering
Hammerslag