2441/​808

Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)

Vase af stentøj modelleret med vertikale riller i relief. Dekoreret med blå og lyseblå glasurer. Sign. monogram, 3. H. 10,8. Diam. ca. 13.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

942786 3.600 DKK
1036359 3.400 DKK
1071912 3.200 DKK
849670 3.000 DKK