2441/808
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vase af stentøj modelleret med vertikale riller i relief. Dekoreret med blå og lyseblå glasurer. Sign. monogram, 3. H. 10,8. Diam. ca. 13.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
1091619 | ||
942786 (Autobud) | ||
1091619 | ||
942786 (Autobud) | ||
1160783 | ||
942786 | ||
1036359 | ||
1071912 | ||
849670 |