2442/554
Oda Peters (f. Frederiksberg 1894, d. Dragør 1987)
Kystparti med en skrænt. Sign. Oda Peters 1922. Olie på lærred. 64×76.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Vurdering