1831/​1554

Fransk senempire kaminur af bronze med skive af hvid emalje, værk stemplet 'Paris J.B.'. Ca. 1820. H. 39. B. 30. D. 12.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Varia, 2. august 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK