1831/1554
Fransk senempire kaminur af bronze med skive af hvid emalje, værk stemplet 'Paris J.B.'. Ca. 1820. H. 39. B. 30. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag