1905/1230
Smykkesæt af 14 kt. guld og forgyldt sølv bestående af to brocher, vedhæng og et par øreskruer hver prydet med udskåret blomst, facetslebet granat og cabochonslebet turkis. L. ca. 5,5 cm. (5)
Original æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 30. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
36 bud