12032/14
Georges Braque (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)
Georges Braque. “Le Lierre”. Trykssign. G. Braque. Nr. 197/400. Litografi i farver. Udgivet og blindstemplet af Galerie Editeur. Motiv 34×22,5. Bladstørrelse: 47,2×34,5. Uindrammet.
Litteratur: Vallier s. 294, Maeght no 1021.
Papiret er let gulnet. Har aldrig været indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag