1542/​943

Dansk møbeldesign

Et par armstole med stel af teak. Løse hynder i sæde og ryg betrukket med rødternet stof. (2)

Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Falmet stel. Betræk med kraftig slitage.

Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

(Autobud) 2.300 DKK
2.300 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK