1542/943
Dansk møbeldesign
Et par armstole med stel af teak. Løse hynder i sæde og ryg betrukket med rødternet stof. (2)
Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Falmet stel. Betræk med kraftig slitage.
Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag