1722/1680
Fire barok vinglas af hessisk type, konisk cuppa, de tre med central perle, balusterformet luftfyldt klokkeformet fod med omslået rand. Tyskland, 18. årh. H. ca. 17 cm. (4)
Almindelig brugsslitage.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag