1911/​944

Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)

En skål samt et fad af hhv. klart glas med slebet motiv i form af helleristninger samt grønt glas med graveret fiskemotiv. Begge sign. Kosta. Udført 1960'erne hos Kosta, Sverige. Diam. hhv. 22 og 25. (2)

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 12. marts 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

320 DKK

320 DKK
(Autobud) 300 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK