866/820
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Portræt, 2002. Sign. KT. Olie på kraftigt papir monteret på plade. 26×19.
Proveniens: The Allan Stone Collection, New York.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag