1825/193
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Sommerlandskab med fiskere ved en å. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på lærred. 60×96,5.
Lærred bør strammes op. Ujævnheder i lærredet. Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018
Vurdering
Hammerslag