877/​307

Barok bordur i kasse af forgyldt bronze, sekskantet med senere horisontal skive af hvid emalje. 18. årh.s første halvdel med senere tilføjelser. H. 8,5. B. 14.

- senere skive - senere ben - vinduer senere - Ikke original optræksnøgle medfølger -flere gamle og nye reparationer - uret virker jvf. Robin Ravnkilde

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

21.000 DKK