2009/8
Dansk renæssance kiste af egetræ, rigt udskåret med figurer og bladværk. Delvist 17. årh. H. 81. B. 97 D. 63.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Delvist omlavet.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag