1324/8540
Eduard Georgievich Bragovsky (f. 1923, d. 2010)
Gående mennesker i sneklædt landskab i solnedgangen. Sign. Bragovsky med kyrilliske bogstaver. Olie på lærred. 70×90. U.r.
Behov for let overfladerensning.
Russisk tema-auktion, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag